Post-truth jeb "pēcpatiesība" oficiāli ir iekļauta ir Oksfordas vārdnīcā tikai šogad,

tāpat arī šim terminam ir doti daudzi skaidrojumi, kurus apkopojot, varam saprast, ka patiesība jeb fakti ir nesvarīgāki par to sociāli-emocionālo atspoguļojumu mēdijos un sabiedriskajā apziņā.

https://www.theguardian.com/books/2016/nov/15/post-truth-named-word-of-the-year-by-oxford-dictionaries

Bet patiesībā tieši masu mēdiju noziedzīgā bezprincipialitāte "pēcpatiesības" veidošanā ir novedusi moderno sabiedrību pie tā kolapsa sliekšņa, kur šobrīd arī esam. Tas pilna mērā attiecās arī uz Latviju. Papētīsim, kāpēc LV šobrīd ir pilna ar armiju un militārais budžets uzlidojis kosmosā, liekot celt nodokļus un izstumjot no valsts tos, kas vēl ar nagiem un zobiem tur mēģina noturēties. Protams, katrs imbicīlis no galvas noskaitīs pantiņu par Krievijas draudiem. Uz jautājumu par to , cik tie reāli, viņš atbildēs nekavējoties , braši notraucot siekalu- " Gruziju atceries?" "Par Krimu esi dzirdējis?" Un taisnība.."Pēcpatiesību" par šīm lietām mēs esam dzirdējuši.

Tikai vai kaut kur var izlasīt arī to ,kas notika patiesībā? Izrādās, ka var pavisam elementāri- gan BBC , gan Wikipedijā joprojām atrodams ļoti precīzs hronoloģisks izklāsts par to, kā Gruzijas karaspēks pēc klasiskās artilērijas sagatavošanās uguns sūta tankus un motostrēlniekus uz Chinvali, kā tiek nogalināti pirmie osetīnu un krievu miera uzturētāji ( savā bāzē!!!)..Un tāpat, hronoloģiski precīzi, tiek atspoguļota Krievijas reakcija uz šo provokāciju..Tātad klasisks, neizpovocēts agresijas akts, kas adekvāti tika atspoguļots lielajos, solīdajos mēdijos bez jebkādām bažām, zinot , ka "pēcpatiesības" veidotāji līdz plebeju masām novadīs vajadzīgo viedokli.

Un viņi nekļūdījās- Lūk, sorosītu un Streipa izgājiens- http://providus.lv/article/par-notikumiem-gruzija-un-par-krievijas-neizmerojamo-bezkaunibu

"Postpatiesības" armijas ierindnieks gan aizmirsa piebilst, ka Krievija nebumboja Tbilisi, bet gan uzlidojumā sabojāja Vazani kara lidlauka pacelšanās joslu, ko piefiksēja Reuters, bet ne Streips..

Arī tautiešu portāli neiedziļinās globālo aģentūru atskaitēs- http://apollo.tvnet.lv/zinas/saakasvili-mes-nebombardejam-chinvali-es-zinu-ko-runaju/387446

Latvieši gan nav pamanījuši faktu, ka Saakašvilli ir meklēšanā izsludināta persona Gruzijā, turklāt "šlipsēdājam" ir arī problēmas ar ASV vīzām, tapēc nākas palīdzēt raust Augeja staļļus saviem ukraiņu brāļiem, jo citur vienkārši nav kur likties..

Šeit bija tikai viens "patiesības" modelēšanas mehānisms, nākošajos rakstos apskatīsim Krimu un Ukrainu kā galveno 21.gs neirozes avotu.

Rezumējot īsi- kamier viens ģenerē neirozes un melus, citi šiverē pa Jūsu kabatām un pārpumpē Jūsu naudu NATO vai citos budžetos.

 

You have no rights to post comments

Web Analytics