Autors- Māris Jurjāns
Šīs modīgās kriptovalūtas gaitām ar uzmanību seko prese un TV, cenšoties saprast un prognozēt šī jaunieveduma likteni.

Tām seko arī investori, kuri bez plašāk zināmā Bitcoin vēl paspējuši ieguldīties apmēram 900 citās kriptovalutās.Ļaunas mēles melš, ka holandiešu „tulpju piramīda” atkārtojas viens pret vienu.


               Un tātad, ko mēs īsti zinam par Bitcoin un to iespējamo nākotnes funkciju?


1) Tirgū cirkulē Bitcoini 40 miljardu vērtībā, tirgū nonāks tikai 21 miljons Bitcoinu, kas var novest pie to vērtības kāpuma, kas norāda uz Bitcoin preces dabu. Tas nozīmē, ka Bitcoin neveic naudas pozitīvo funkciju- nestrādā kā tikai un vienīgi maiņas līdzeklis, bet kļuvis par uzkrāšanas un spekulāciju objektu.. Kas nav morāli pareizi un tāpēc arī nav ilgtspējīgi.

2) Bitcoin dzimšanas process ir miglā tīts- mistiskais autors- japānis nav sastopams dabā, tāpēc daudzi Bitcoin uzskata par specdienestu radītu projektu, kas ļautu izvairīties no cikliskajām krīzēm, saglabāt savus kapitālus un slepeni veikt lielus darījumus. Zinot, ka virsnacionalās izlūkošanas sabiedrības kā Mossad, CIP un MI6 mīl piepelnīties ar globālo narkotiku tirdzniecibu (kontrolē 80% pasaules nopietnā trafika), ar lielu ticamības pakāpi var pieņemt, ka viņu klātbūtne kriptovalūtu ēnainajā tirgū ir milzīga. Vēl jo vairāk, ēnā atrasties ir tīkamāk , nekā graut reputāciju atklātos skandālos, kā tas bija ar BCCI banku, kas piedrēja CIP bosiem un tika aiz rokas pieķerta narkotiku tirdzniecibā. Šeit vairāk-
https://www.globalresearch.ca/money-laundering-and-th…/20210
Arī regulārie un nogurdinošie hakeru uzbrukumi ofšoriem draud ar svarīgas informācijas noplūdi, tāpēc „bezsaimnieka” Bitcoini ir laba izeja.

3) Bitcoina cenas lēcienu noteica to iznākšana biržā atklātā tirdzniecibā. Cenas kritienu var izsaukt daudzu nacionālo valdību centieni to ierobežot apritē savās teritorijās. Bet krahu var izsaukt pat vienas kriptovalūtas biržas „aizrīšanās” , nespējot veikt liela daudzuma Bitcoin apmaiņu pret kādu no tradicionalajām valutām, kurām tomēr ir kāds segums- piemēram, Ķīnas juaņi ir segti ar šīs valsts eksportējošo ekonomiku, Krievijas rubli garantē milzīgie zelta krājumi un izejvielu resursi, bet stipra dolāra ķīla ir ASV spēja izšķaidīt jebkuru, kurš negribētu lietot dolārus naftas darījumos)).

                                                                  Kas Bitcoin nekad nebūs.
Pasaule, lēni un agonizējot, tomēr virzās uz jaunu ekonomisko redzējumu un jaunu saimniecisku modeli, jo globālā finansu kapitālisma ekspansija apdraud pašus civilizācijas pamatus. Šajā jaunajā sistēmā naudai ir jābūt tikai maiņas lidzeklim, nevis precei.
Šai jaunajai naudai ir jābūt nacionālai, ar nacionālu emisijas centru- savstarpējie norēķini starp valstīm tiek veikti ar klīringa palātu starpniecibu. Pretējā gadījumā globālais finansu oligarhāts izveidos vienu digitālu naudu visai pasaulei un radīs nometni, par ko pat Hitlers varētu viņus apskaust, pat dzeloņdrātis nebūs vajadzīgas.
Tātad , Bitcoin nevar būt viena valūta visiem pēc definīcijas kaut vai tāpēc , ka ģenerējamo Bitcoin skaits ir galīgs. Spekulativās tendences tāpat nav bezgalīgas- Bitcoin nav procentu brīva nauda, bet gan biržas prece un nes līdzi visas klasiskā kapitālisma slimības.

                                                                   Turpinājums sekos?

Pētot virsnacionālo izlūkdienestu darba metodes, ar samērā lielu ticamības pakāpi var prognozēt notikumu tālāko attīstību. Visticamāk, Bitcoins dzīvo pedējos mēnešus. Kļūstot par biržas preci, šī kriptovalūta iegūs leģitimitāti plašākās masās un kurss aizies debesīs. Tad lielie Bitcoina turētāji sarīkos dažas „lāču” un „buļļu” bedres, lai maksimalizētu „pirmsnāves” peļņu un klusiņām sāks noliet savus kriptovalūtas uzkrājumus, paralēli iemainot Bitcoin pret reitingā nākošo Ethereum..Savulaik plīsa arī dotkomu burbulis, sausajā atlikumā atstājot dažas jaudīgas un progresīvas IT kompānijas..Kas paliks pēc kriptoepidēmijas? Varbūt ideja par no procentiem brīvu naudu, kas spēj ātri radīt reģionālu uzplaukumu ? Kas zin? Bet Bitcoinus gan tūlīt nometiet!

Komentāri  

#1 purvaputns 2017-12-20 13:32
kā maiņas līdzeklis Būtu OK. tikai momentā pēc saņemšanas jāparskaita par preci/ pakalpojumu citam. Nedrīkst tos sūdus turēt Kā visu pārējo drukāto drazu arī. Momentā ,un jācer,ka tajās sekundēs, kas paiet starp saņemšanu un pārskaitijumu nekolapsēs.....bet turēt tos sūdus netaisos, tieši tāpat kā eirošekeļus, ASV zaļo makalatūru uc tugrikveidīgos.
#2 Feiks Akaunts 2017-12-22 07:30
Labdien! vai šajā portāla ir plānota ielogošanās ar F-book vai Twitera kontiem?

netīk katru reizi vārdu un e-pastu ievadīt.
#3 purvaputns 2017-12-22 07:52
nezinu par jūdenbukiem un CIA triperiem, bet te nedzēš! un te necenzē! Un vispār šitie ir OK!
#4 kurbads 2017-12-22 10:27
Citēju Feiks Akaunts:
Labdien! vai šajā portāla ir plānota ielogošanās ar F-book vai Twitera kontiem?

netīk katru reizi vārdu un e-pastu ievadīt.

CĪNAMIES AR ELFU AGRESIJU.LABĀK LAI PALIEK PA VECAM.
#5 purvaputns 2017-12-23 09:02
kas tie par elfiem? No izcilnieku cetra?
#6 Zin 2017-12-24 13:26
Tie, kas atmasko viltus ziņas sociālajos tīklos :)

Ir vēl viens ļoti labs portals parādījies - kasjaks.lv :) Ironiski pasmejas par visam tam viltus ziņām un arī neviens nevenzē :)

You have no rights to post comments

Web Analytics