Kā var saprast no zviedru preses un Wikileaks- nauda nesmird un visi līdzekļi labi. Pat tad, ja jāražo ieroči teroristiem. Zviedrijai gan nenākas zaudēt nevainību pirmo reizi- visi atcerās 1000 latviešu leģionārus, kas tika izdoti drošai nāvei PSRS, visi atcerās dzelzsrūdas sūtījumus 3.Reiham.. Arī zviedru nacista dibinātā IKEA un veiksmīgais "startaps", izmantojot Austrumvācijas ieslodzīto darbaspēku un nacistu kapitālu slēpšana ir cita stāsta sižets..

No Dagens Nyheter un Wiki.

                                                                       Zviedrijas neētiskie un nelikumīgie darījumi ar Islama valsti  atbalstošo Saudu Arābiju.

Zviedrijas premjerministrs Stēfans Lēfvens, un  Zviedrijas baņķieris Marcus Wallenberg, dodas uz Saūda Arābiju oficiālā vizītē.Tikšanās mērķis, kā paziņoja Zviedrijas radio, ir "palielināt apmaiņu" starp abām valstīm.Valenberga  investori pieder Saab Group, galvenajam Zviedrijas aizsardzības un kosmosa uzņēmumam,kurš ražo dažādus ieročus. Tajā pašā laikā, priekšsēdētājs aizsardzības komitejas Zviedrijas parlamentā, Allans Vidmans prasa  Zviedrijai, lai tā nosūta ieročus ASV atbalstītajai kurdu kaujinieku zemessardzei  jeb Pershmerga, integrējot to  ASV un Saūda vadītajā  koalīcijā Irākā.

Minētie jautājumi ir risināti  ASV un SaūdaArābijai aiz muguras. ASV senators Ričards Blaks norāda,ka Saudu Arābija finansē un apbruņo ISIS džihātistus,lai gan senatora vārdus neviens nav mēginājis atspēkot. Wiki-leaks e-pasti atklāj arī to, ka Hilarija Klintone kopš 2014.gada ir zinājusi to, ka Saudu Arābija un Katara finansējusi  ISIS - no otras puses, ASV valdība uzņēmusies atbildību par tā saukto "mēreno nemiernieku"  un "mēreno teroristu" finansēšanu, apmācību un apbruņošanu , kas kopā ar ISIS karoja pret likumīgo Sīrijas valdību. Oficiāli gan tiek noliegts, ka Saūda Arābijai ir tieši sakari ar ISIS, un galu galā tā ir izveidojusi savu anti-ISIL koalīciju terorisma apkarošanai , tomēr šī ir ASV valsts sekretāra sekretāra liecība 2014. gada augustā:

 ...Irākā un Sīrijā.Tajā pašā laikā mums vajadzētu atgriezties pie FSA apgādāšanas ar ekipējumu,kas ļautu viņiem tikt galā ar novājināto ISIL,un atsvaidzināt operācijas pret Sīrijas režīmu.To visu mums ir jāpaveic  neuzkrītoši ,izvairoties no traicionālajām militārajām operācijām,kas ir labākais pagaidu risinājums. Kamēr šī militārā operācija kustās uz priekšu,mums vajag izmantot mūsu diplomātiskos un izlūkošanas resursus,lai izdarītu spiedienu uz Kataru un Saudu Arābiju,kuras nodrošina slepenu finansiālu un loģistikas atbalstu ISIS un citiem radikālajiem Sunnītu grupējumiem apgabalā.

Rezultāts ir neiedomājamu mērogu humanitārā katastrofa . Viens piemērs  šiem noziegumiem ir ar koalīcijas atbalstīto nemiernieku palīdzību noslēgtā ūdens apgāde Alepo , no kā cieta vairāk nekā miljons civiliedzīvotāju . 

Zviedrijas likums aizliedz ieroču eksportu uz zonām,kurās jau norisinās karadarbība. Tomēr Jakoba Valenberga vadītās ieroču ražotnes kompānijas ir pārkāpušas šo likumu. Wiki Leaks ir laidusi gaismā šos slepenos darījumus starp Zviedriju un Saudu Arābiju, ko var izsekot  atpakaļ līdz pat 2007. gadam. Darījuma detaļas iekļāva slepenu Zviedrijas ieroču rūpnīcas celšanu Saudu teritorijā.

Tas prasīja trīs gadus pēc iepriekšminētā incidenta, lai Zviedrijas valdība beidzot atceltu tirdzniecības vienošanos ar Saūda Arābiju. Šajā atcelšanu, ārlietu ministram Margot Wallströmam bija centrālā loma. Kad tas tika  paziņots 2015. gada martā, Jakobs Vallenbergs uzsāka slepenu kampaņu starp nopietnākajām figūrām finanšu un rūpniecības tirgū, lai mēģinātu apturēt šo atcelšanu. Konfidenciāli e-pasti, kas vēlāk tika publicēti Zviedrijas medijos , liecina, ka Jakobs Vallenbergs pieprasa saviem  Zviedrijas nozares kolēģiem parakstīt apelāciju Saūda darījumu anulēšanai, apelācijas, kas vēlāk tika publicēta galvenajā Zviedrijas laikrakstā Dagens Nyheter.

Tagad ieroču magnāts Valenbergs un Zviedrijas premjerministrs Löfvens sēž zviedru valdības lidmašīnā ceļā uz Saūda Arābiju. Uz diez vai viņi šobrīd domā par Sīrijas iedzīvotājiem.

 

You have no rights to post comments

Web Analytics