Eiropas Savienība (ES) tuvākajā laikā neizjuks, jo šādas institūcijas tik ātri un vienkārši nesabrūk, uzskata Eiropas Parlamenta (EP) deputāts, bijušais aizsardzības un ārlietu ministrs Artis Pabriks (V).

Vērtējot Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žana Kloda Junkera sagatavotos ES pārmaiņu plānus, Pabriks intervijā aģentūrai LETA atzina, ka pašreizējā ES vadība un ES valstu vadības ir pietiekami norūpējušās par to, kas notiek pasaules un Eiropas politikā. Tā rezultātā tiek meklēti veidi, kā iziet no šīs krīzes.

Laba plāna nevienam nav un tas ir saprotami, jo pasaules politiskās un ekonomiskās izmaiņas ir pietiekami nopietnas, tāpēc ES nepieciešams reāls plāns, nevis vienkāršs kosmētisks remonts, pārliecināts Pabriks.

Viņš norādīja, ka ES viena no lielākajām problēmām ir tajā, ka ilgstoši pastāv politiskās uzticības krīze un sabiedrība vienkārši nesaprot, kāds labums pastāv no ES.

Tiktāl LETA.

Bet sabiedrība patiešām grib zināt, kāds labums no ES, jo ilgtermiņā tas nav redzams.Tiesī pretēji- nespēja realizēt neatkarīgu ārpolitiku ir novedusi valsti absolūti kritiskā ekonomiskā un demogrāfiskā stāvoklī. Vēl vairāk- Latvijas kā valsts un tās iedzīvotāju izdzīvošana ilgtermiņa perspektīvā NAV savietojama ar atrašanos ES. Tas, ka pēc Francijas un Vācijas vēlēšanām pasaule izskatīsies savādāk, nav apšaubāms fakts. Tikai kur ir diskusijas, plāns vai vīzija , kāda būs Latvijas reakcija un izdzivošanas plāns? Jeb resnvēderiem ir cerība, ka tādu atsūtīs no Briseles, lai glābtu tai bezgala svarīgo baltu nāciju? Kā teica klasiķi- "slīcēju glābšana ir pašu slīcēju rokās" un skaidrs , ka esošās "elites" intelektualās un moralās kvalitātes nav atbilstošas tām prasībām, ko uzstāda valsts ieiešana paaugstinātas turbulences zonā!

 

 

You have no rights to post comments

Web Analytics