Vidējais statistiskais latviešu vēlētājs atgādina izlobītu garneli uz šķīvja, kuru var ērti apvelt jebkurā pozā , lai aplietu ar mērci un aprītu. Uz šo procesu parasti izveidojās pat rinda, pulcējās

kretīni, vel jaudīgāki kretīni , kuri parasti pašķiras lielākā kretīna priekšā. Kurš tad arī izpilda gadiem horeogrāfiski atstrādāto vēlētāja piesmiešanas aktu. Kapēc tā notiek katrus 4 gadus?

Musu redakcijas izklāsts ir tradicionali īss, tapēc centīsimies koncentrētā formā iebāzt pirkstu katrā kārtīga latvieša elektoriālajā stigmā.

1) Dziļi snaudošā padomju pieredze un no vecākiem mantotās emocionalās nostādnes čukst: " Tas nav taisnība.Tā ir mūsu valsts. Viņi mums to nenodarīs..etc.."

Nodarīs!!! Panāks un vēlreiz iedos..Atņems, pārdalīs un apkrāps.. Toreiz, līdz 1991. gadam tā nevarēja- likumi paredzēja jumtu virs galvas, cenas bija fiksētas un studijas bezmaksas.

Šī sajūta, ka valsts nevar ļauni izrīkoties ar visiem pavalstniekiem, nāk no šiem senajiem laikiem un vairs nav aktuāla. Šo maldīgo refleksu sen vairs nav itāļiem, spāņiem un grieķiem, kuriem nav dzives pieredzes sociālismā unj viņi ir pieraduši streikot, dumpoties un pastāvēt uz savām tiesībām. kas pilnīgi nav tipiski apātiskajiem latviešiem visos līmeņos.

2) Ticība LV leģitimitātei. 1991. gadā komunisti pameta tautai veco karogu un neizmainītu himnu, bet no Satversmes uztaisīja parodiju, šādi faktiski neatjaunojot 1922. gada Latvijas republiku. Tieši šie izkropļojumi vēlēšanu likumā ir noveduši valsti šīsdienas visnotaļ bezcerīgajā stāvoklī - tautai ir atņemta balss. Bet tas, rādās, īsti nesatrauc nevienu..

3) Labējums kā mitoloģija. Ierindas latvis ārkārtīgi nervozi reaģē uz vārdu salikumiem- "kreiss", "sociāldemokrātisks" vai , nedod Dievs, komunistisks))) Viņš pat nemēģinās noskaidrot, kas tur iekšā vai papētīt tuvāk.. Jo, raugi, mēs taču bijām socialistiski tik ilgi un tad " brīvā pasaule" bija ar mums.. Un atbrivoja no verdzības, paķerot līdzi smago sociālistisko mantojumu ar visiem tā aktīviem.. Loģiski, ka par tādu aprobežotību tika saņemts sods, pat neatejot no kases- 25 gadu garumā virknējas smagākie neoliberāļu eksperimenti, kuri jebkurā kaimiņvalstī būtu noveduši pie dumpjiem un grautiņiem. Bet latvju laboratorijā vēl kāmīši mundri, tiesa gan, vairs ne tik daudz , kā pēc LSPR genocīda.

4) Jābalso par savējiem jeb etnobalsojums.. ( kā ķērca kādreiz inteliģentā Māra Zālīte- "krievi nāk!!!) Un nevienu neinteresē, ka nacionāļiem smadzenes ir tikai mugurkaulā un arī tad tikai vietām..Toties viņi ir muskuļaini, blondi un staigā ar lāpām.

Augstākā elektorālā protesta forma, ko vēlētājs- garnele spēj izpildīt, ir balsot par Saskaņu, kas arī ir prasts NA rikotā teātra statists- tikai ar citu polaritāti..Arī tā ir kļūda. Jo Saskaņa netaisās reformēt valsti, viņiem tāpat viss labi..

Kā dzīvot šajās peļu lamatās? Lasiet programmas, meklējiet savus kreisos, kas mēģinās izstūrēt no tās kanalizācijas, kurā atrodamies. Esiet aktīvi, izglābties var tikai visi vai neviens.

Ir jāpastiprina valsts loma tautas dzīvē, valstij jāpārņem ienesīgie ostu un tranzīta biznesi, jaizspārda krāpnieku apsēstais Air baltic un jāiedibina valsts protekcionisms. Tautai jāņem savās rokās kontrole, skaidri japaziņo, ka mūsu nodokļi ir mūsu īpašums un neveiksmīgam nodokļu administratoram ir jāiet cietumā nevis jārotē uz siltām vietām. Valstij jāņem savās rokās FRS piederošā Latvijas banka un citi nozagtie aktīvi, jāsagrauj koloniālā kārtība. Īsi sakot, meklējam savu Mahatmu Gandiju! Šovs var sākties!

You have no rights to post comments

Web Analytics