Latvijas Saeima praktiski bez debatēm otrajā lasījumā pieņēma likumprojektu par ‘’Sadarbību starp Latvijas Republikas un Amerikas Savienoto valstu valdībām militārās aizsardzības jomā.’’

Likumprojekta saturs, kurš parlamentā nesaskārās ar gandrīz nekādu pretestību, izraisīja asas debates Latvijas sabiedrībā. Gan no ekspertu, gan no tautas puses izskanēja viedoklis, ka šis likums faktiski nozīmē valsts varas nodošanu svešās rokās, bet tajā pašā laikā citi bārstīja kalambūrus, ka ‘’labāk ēst amerikāņu hamburgerus, nekā krievu belašus.’’
Šajā sakarā visskaļāk izskan secinājums, ka Latvija ziedojusi savu suverenitāti ASV interesēm. Ir tikusi ierobežota Latvijas jurisdikcija tās teritorijā, lai pasargātu amerikāņu militārpersonas no kriminālatbildības. Jaunais likumprojekts paredz, ka turpmāk amerikāņu militārpersonas Latvijas teritorijā varēs saukt pie kriminālatbildības tikai tad, ja notiks politiska vienošanās starp Latvijas un ASV valdībām.
Par piemēru tam, kā tas notiks, kalpo labi zināmais notikums, kad Latvijas Ārlietu ministrija atvainojās britu karavīram, kurš piekāva Latvijas pilsoni, un ļāva viņam netraucēti atgriezties dzimtenē, nevis aizstāvēja cietušā Latvijas pilsoņa intereses. Spriežot pēc neskaitāmajiem nesodītajiem pārkāpumiem, kurus Japānā un vairākās Eiropas valstīs, piemēram, Vācijā, Itālijā un citur, veikuši tur dienējošie amerikāņu karavīri, Latvijas valdība ir radījusi nopietnus drošības draudus saviem iedzīvotājiem.
Patiesi mulsinoša ir šāda likumprojekta bezierunu apstiprināšana Saeimā, kad valsts ar tādu patosu gatavojas atzīmēt neatkarīgas Latvijas Republikas simto gadskārtu. Skatiet attēlu, kā amerikāņu zaldātus ''ciena'' valstīs, kur viņu bāzes jau ierīkotas. Vai šāda iedzīvotāju attieksme būtu nepamatota?

Latvijas Sociālistiskās partijas priekšsēdētājs
Vladimirs Frolovs

Redakcija.

Koku Jums būs pazīt no tā augļiem. Kas notiek zemēs , kur izvietota NATO un ASV armija? Tuvie Austrumi ir iznīcināti, miers nav iestājies. ASV specdienesti izspiego visu pasauli, maina neērtus režīmus uz ērtiem un vajā Asanžu, kas par to raksta. Kur ir garantija , ka šeit nebūs tas pats? Latvijas nākotne ir neitralitāte un ārpusbloku statuss. Bailes no Krievijas? Fantoms. Kur pāri gājuši zviedru baņķieri un Vienotības reideri- paņemt vairs nav ko..Guliet mierīgi, latvju bērni.

Komentāri  

#1 purvaputns 2017-04-22 11:32
satraukumam nav pamata! šitā ir ES kolonija. nekad nav bijusi neatkarīga valsts. lai tak ļaujās okupēties nākošajiem varmākām. maz interesē šī nelaimīgā teritorija.
#2 Raimonds 2017-04-22 16:25
ATMETAM NO GADU SKAITĻA 20 KARU UN APMĀNA GADU SIMTUS UN BALTIJĀ SĀKAM SKAITĪT LAIKU NO JAUNA!!!
LATVIJAS SIMTGADEI DĀVINĀM VALSTIJ JAUNU HIMNU – SAULE PĒRKONS DAUGAVA!
IZSTĀJAMIES NO NATO UN ES, RADAM JAUNU NAUDAS VIENĪBU “LAITS“, KAS VIENĪGĀ VARĒS APVIENOT PASAULES VALSTU TERITORIJAS AR NOSAUKUMU “TERRA“.https://raystar.capital/baltu-zimes-latvij a-lietuva/
#3 aldis 2017-04-22 22:21
Ir ļautiņi kas gatavojas kariņam sava tēva sētā .To ka paliks tik krāsmatas nedomā, vai cer aizlaisties ar piķi....Tāpēc šeit arī nekādu ekonomiku neattīsta. Gruvešu čupu , par parādiem savāks Pasaules banka.

You have no rights to post comments

Web Analytics