Pastāv iespējamība, ka Krievijas specdienesti varētu mēģināt iejaukties Latvijas pašvaldību vēlēšanās, intervijā žurnālam «Ir» atzinis Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktors Jānis Maizītis.

«Mums nav tiešu pierādījumu par pašvaldību vēlēšanām, bet tāda iespējamība pastāv. Ir iespējamība, ka tiks kompromitēti kandidāti, veikta dažādu veidu propaganda. Ir svarīgi, ka tieši pēdējā gadā publiskajā telpā [notiek] diskusija - kas ir meli, ko nozīmē viltus ziņas. Tādā veidā šādu instrumentu var padarīt mazāk iedarbīgu,» teica Maizītis.

Tiktāl aģentūra LETA.

TVRIGA redakcija.

Arī mums nav tiešu pierādījumu par iejaukšanos vēlēšanu procesos , ja neskaita sīkpartiju nemitīgās sūdzības par biļetenu pazušanu, dažiem zaķiem -nelaimes putniem, kuriem bija tā nelaime iekrist uz sīkumiem un citas neražas.

Bet toties mums ir žurnālistu intuīcija un žurnālistu jautājumi, kuri demokrātiskā sabiedribā tomēr būtu jāatbild. (Ja LV sabiedribu pieskaita demokrātiskām). Analizējot vēlēšanu rezultātus pēdējos 10 gadus, pārņem sajūta , ka šis process nav tīrs..Sajūta, protams, nav lietišķais pierādijums. Bet demokrātiskā sabiedribā amatpersonām ir jāatbild uz žurnālistu jautājumiem- ja amatpersonas to nespēj, tad kaimiņu Zviedrijā tās atkāpjās.

Lai šādi scenāriji nebūtu iespējami Latvijā, neviens īsts žurnālists ēterā nekādus nesarunātus jautājumus neuzdod- kurš grib palikt bez darba? Un tāpēc, lai šeit neiestātos pilnīgs p..SRS,

mēs šos jautājumus uzdosim publiski mūsu portālā:

1) Kāpēc LR vēlēšanu biļeteni netiek glabāti pat mēnesi, ja ĪU atskaites persona glabā gadiem?

2) Kāpēc atšķirībā no visas pārējās pasaules vēlēšanas Latvijā notiek vairākas dienas?

3) Kāpēc vēlēšanu iecirkņos nav novērošanas kameru?

4) Kāpēc biļeteni ir jāliek aploksnēs?

5) Kāpēc publiskajās tualetēs biļetes ir numurētas, bet vēlēšanu biļeteni- nav?

Mēs gaidām izsmeļošu, publisku atbildi uz šiem jautājumiem! Ja tāda netiks saņemta, uzskatām , ka CVK un valsts drošības amatpersonām ir jāatkāpjas, jo nav novērsti būtiski riski godīgu vēlēšanu organizēšanai.!

 

 

 

 

Komentāri  

#1 purvaputns 2017-04-28 08:18
ja ar vēlēšanām būtu iespējams kaut ko mainīt,tad tās sen jau būtu aizliegtas Vēliet kā gribat. Tāpat jūs saskaitīs cimdars . Pie tam tā kā vajaqg!.
#2 zanis 2017-04-28 10:45
Skaidrs, ka blēdīsies..Bet šī sistēma to apgrutinātu pat ļoti..Tad pietiktu ar noverotaju info par katru atsevišķu iecirkni, ko varētu neatkarigi saskaitīt..
Skaidrs, ka nāktos finalā cinīties ar CIP, kas ietu paligā saviem herodiem..
#3 bukmeikers 2017-04-29 03:09
Vajadzètu arì diennakts apsardzi..iecirknjiem .visà vèlèshanu periodà..kaut vai tàpèc..ka "krievi gatavojoties tàs ietekmèt"..:)
#4 valdis 2017-04-29 10:16
krievi tikai gatavojās- letiņi feiko 10 gadus no vietas.

You have no rights to post comments

Web Analytics