Tehnikas progress bieži vien nes līdzi arī nepatīkamus blakusefektus- šauru specializāciju un izglītība līmeņa pazemināšanos masās.

Viediekārtas ir izraisījušas neticamu sabiedrības segregāciju- izglītotie ļaudis ņem no digitālās revolūcijas pašu labāko- specifiskas zināšanas, kolekciju filmas, gŗūti atrodamu informāciju un retas grāmatas. Ko dara zemākie sabiedrības slāņi, var novērot publiskās vietās- pat 30 gadi vīrieši spēlē primitīvas spēles..Tomēr šoreiz apskatīsim šo iekārtu ietekmi uz bērniem un iespējamās pretindes.

Pedagogi Brazīlijā, Indijā un Krievijā jau sen ceļ trauksmi par faktu, ka viedierīces jūtami bremzē bērna attīstību, padara nabadzīgu viņa taktīlo uztveri un nojauc normālu smadzeņu funkciju- veidot garas loģiskas ķēdes, kā arī bojā atmiņu un noplicina fantāziju. Ja ļauties un kļūt par standarta lietotāju, tad globalā pasaules pārvalde kļūs nenovēršama, jo digitāli nozombētu aunu baru pārvaldīt un kontrolēt ir ļoti viegli.

Būsim reālisti- mēs nenosargāsim bērnu no visaptverošās viediekārtu klātbūtnes, tāpēc papētīsim ieteikumus, kas radušies 3. pasaules pedagogu vidē, reaģējot uz apstulbinošo tehnoloģiju agresiju!

1) Dodiet bērnam šīs iekārtas iespējami vēlu!

2) Limitējiet laiku- labs noteikums varētu būt atļaut spēlēties tieši tik, cik bērns ir strādājis vai lasījis grāmatu

3) Pasargājiet bērnu no klipiem un īsiem spēļu sižetiem- rādiet viņam garas oldschool multfilmas ar sižetu, kuram jāseko. No 8-9 gadu vecuma rādiet dokumentālās vai mākslas filmas.

Lieciet viņiem radīt scenārijus savām filmām vai klipiem, uzzīmējot tos komiksa formā- tas palīdz saprast bērna pasauli un intereses.

4) Savlaicīgi radiniet pie alternatīvām izklaidēm- teātris, leļļu teātris, koncerti un mākslas iztādes, muzeji..

5) Noteikti iemāciet bērnam spēlēt šahu- labākās zāles pret "spēlīšu" defragmentēto uztveri

6) Paralēli Lego klucīšiem sagādājiet mājās plastilīnu un lieciet veidot brīvās formās ( piemēram izveidot savu zīmējumu vai spēļu varoņus)- pāreja no 2D uz 3D tēlošanu revolucionāri attīsta bērna uztveri.

7) Regulāri bez ierunām lieciet atstāstīt izlasīto un redzēto, uzstājiet uz sacerējumu un atstāstījumu rakstīšanu skolā, pat ja tas nav programmā. Skolotāji labprāt Jūs atbalstīs.

8) Lieciet labi sagatavot dzejoļus, ar izteiksmi deklamēt un trenējiet oratora mākslā

9) Lieciet strādāt elementārus darbus virtuvē un lietot dažādus intrumentus

Un atcerieties- ar visu augšminēto Jūs nepārdozēsiet, jo apkārtējās vides kretinizējošā ietekme ir ļoti stipra. Lai Dievs mums stāv klāt!

 

Komentāri  

#1 purvaputns 2017-06-15 07:45
šie digitālie mēsli ir speciāli izgudroti, lai lielāko daļu sabiedrības debilizētu un varētu viegli pārvaldīt un kontrolēt! nu jau Vācijas Čeka drīkstēs lasīt visus Whatsap ziņojumus pirms tie tikuši nošifrēti! atļauja jau dota! bet vispār digitālie mēsli ir panākuši to, ka cilvēki deģenerējas- no abstraktā- Burtiem , texta iet atpakāl uz bildītēm. Tas savukārt nes līdzi smadzeņu apjoma samazināšnos- Mūsdienu cilvēkam smadzeņu apjoms ir mazāks!!! kā tiem , kas dzīvoja 19 gs beigās un 20. gs sākumā- laikā, kad notika visi lielākie atklā'umi un izgudrojumi!! šodien izgudrojumu skaits arī ir ievērojami mazāks kā toreiz.

You have no rights to post comments

Web Analytics